הספר: הסתלקות מירושה (הוצאת נבו) 2020

הספר: הסתלקות בירושה (הוצ' נבו) 2020

חוק הירושה מאפשר לאדם, באמצעות עריכת צוואה, לקבוע מי יהיו יורשיו. המצווה אינו מחויב לערוך צוואה שהזוכים בה יהיו יורשיו על פי דין, אלא הוא רשאי לקבוע את יורשיו  בהתאם לרצונו וכן את החלק והמנה שיקבל כל זוכה וזוכה מתוך עיזבונו. זכות זו של המצווה היא צד אחד של המטבע. הצד השני הוא רצונו של הזוכה על פי צוואה או היורש על פי דין של המוריש שלא לרשת את העיזבון. זכות זו, שהיא הזכות להסתלק מזכות בעיזבון, מוסדרת בסעיף 6 לחוק הירושה ובזכות זו עוסק הספר.

הספר מתמקד בסוגית ההסתלקות בירושה ומאגד בתוכו את פסיקת בתי המשפט שנצברה לאורך השנים ומכל הערכאות. הוא סוקר באופן מקיף ומעמי את ההלכות הנוגעות לסוגיה זו, הן כאשר מדובר בהסתלקות מצוואה והן כאשר מדובר בהסתלקות מירושה על פי דין. מטרתו של ספר זה היא לסייע לעורכי הדין בפרקטיקה כל הקשור לסוגיה של ההסתלקות וכן להניח בפני שופטים את התמונה הפסיקתית המלאה אשר נבנתה לאורך השנים בערכאות המשפטיות השונות.

מחברת הספר, עו"ד אילנית שבת (חלפון), היא עורכת דין בעלת ותק של 27 שנות ניסיון בעריכת דין בכלל ובייצוג בדיני המשפחה והירושה בפרט. המחברת הינה בעלת תואר מוסמך במשפטים מאוניברסיטת בר אילן (במסלול מחקרי). במסגרת לימודיה אלה השלימה המחברת עבודת תיזה נרחבת בסוגית חלוקת ההון האנושי בין בני זוג אגב גירושין וזכתה בפרס הרקטור על הצטיינות מיוחדת. את לימודי התואר השני סיימה המחברת בהצטיינות יתירה.

בשנת 2006 פרסמה עו"ד שבת (חלפון) את ספרה הראשון ירושה – עסקאות בירושה עתידה וצוואות הדדיות העוסק בסעיפים 8 ו-8א לחוק הירושה. ספרה הנוכחי של המחברת בסוגית ההסתלקות בירושה הוא ספר נוסף בתחום דיני הירושה וזה עוסק בסעיף 6 לחוק הירושה.

173 עמודים, 250 ש"ח. ניתן לרכוש את הספר בהוצאה לאור "נבו". לחצו על הקישור.